Paweł Adamowicz kandydat na prezydenta miasta Gdańska 2018 | Wszystko dla Gdańska

Dlaczego proszę Was o poparcie?
Wszystko dla Gdańska! – to chyba najprostsza odpowiedź na pytanie, dlaczego o poparcie w nadchodzących wyborach proszę Państwa ja i aktywni gdańszczanie, którzy starają się o mandaty radnych w powołanym przeze mnie komitecie wyborczym. Wszystko dla Gdańska to suma naszych energii, zapału, wiedzy, doświadczeń, ideałów i miłości do tego miasta.

Zmiana dokonuje się codziennie
Gdańsk jest wielki, bo jest nas prawie pół miliona, mieszkamy w 35 dzielnicach, z których każda jest inna, ma swój lokalnych klimat, wspaniałych ludzi, ale też problemy. Budżet naszego miasta to już ponad 3,2 miliarda złotych i rośnie z roku na rok, bo jest nas gdańszczan coraz więcej. Jesteśmy najmniej zadłużonym miastem w Polsce. Jeszcze niedawno nie do pomyślenia było, żebyśmy byli wzorem dla miast wyżej rozwiniętej Europy. Dzisiaj tak już się dzieje!

Czy rzeczywiście czas na zmianę? Tak, czas na zmianę! Mądre zmiany jednak dokonują się codziennie, ja i moi współpracownicy dokonujemy ich codziennie – uczymy się, również na błędach własnych i innych miast, każdego dnia rozmawiamy z mieszkańcami i szukamy nowych rozwiązań. Wartość ekipy, która teraz zarządza Gdańskiem, potwierdzają niemal wszystkie badania porównawcze, w których wygrywamy z innymi dużymi miastami Polski. W większości to młodzi ludzie, ale znakomicie znający Gdańsk, doświadczeni samorządowcy, to oni są gwarantem zmiany!

Razem ze mną o Wasz głos proszą społecznicy z dzielnic, ludzie sprawdzeni i godni zaufania nie dlatego, że należą do tej czy innej partii. To zaufanie zdobyli ciężką, codzienną pracą, nim pomyśleli o starcie w wyborach. Każdego dnia pracujemy dla Gdańska, a teraz prosimy o Waszą ocenę naszych dokonań i Wasze poparcie, abyśmy mogli realizować kurs zmian, które dokonują się codziennie.

Kontrakty dzielnicowe
Gdańsk jest wielki, szybko się rozwija i nigdy nie będzie dziełem skończonym. Na tym polega mądra zmiana – zawsze będzie coś do dodania, coś do poprawienia, coś do ulepszenia.

Miasto nigdy nie jest skończone, bo zmieniamy się my, bo zmieniają się też nasze potrzeby i możliwości. Dajemy naszym dzieciom – bony żłobkowe, dodatkowe lekcje angielskiego oraz pływania i żeglowania, zajęcia pozalekcyjne i sportowe, programy zdrowotne. Dzięki rozwojowi lepiej dbamy o seniorów, młodych rodziców, osoby z niepełnosprawnościami. Tak jak inne duże miasta świata uczymy się coraz lepiej organizować ruch samochodów, ale też maksymalnie ułatwiamy życie pieszym i rowerzystom. Rozwijamy komunikację miejską. Wciąż wiele przed nami.

Naszą gdańską ambicją jest, aby wejść do ekstraklasy miast europejskich! Mamy na to przemyślany plan i konsekwentnie go realizujemy. Chcemy, żeby każda mieszkanka i każdy mieszkaniec każdej dzielnicy mógł w pełni korzystać z owoców rozwoju Gdańska. Szczególnie zależy nam na dzieciach i ich rodzicach, seniorach, niepełnosprawnych, na każdym, kto mógłby poczuć się słabszy bez naszego wsparcia. Musimy szybciej rozwijać słabsze dzielnice i osiedla. Mądra pomoc dla najsłabszych i nieskrępowane możliwości rozwoju dla wszystkich. W końcu Gdańsk to miasto wolności i solidarności!

To, co już zrobiliśmy, co teraz robimy i co zrobimy w każdej dzielnicy, jeżeli nas poprzecie, zapiszemy w kontraktach dzielnicowych. Nasi kandydaci będą się z Wami spotykali i sprawdzą, czy te kontrakty zawierają wszystko, czego potrzebujecie, na czym Wam zależy.

Zrealizujemy śmiałe cele ogólnomiejskie, takie jak na przykład:

  • Zero wypadków śmiertelnych na ulicach Gdańska
  • Każde dziecko kończące gdańskie szkoły umie pływać
  • Każdy gdańszczanin ma nie dalej niż 5 minut do przystanku komunikacji miejskiej
  • W 100% bezpieczne dojście i dojazd rowerem do każdej gdańskiej szkoły i przedszkola
  • Każda dzielnica ma swojego menedżera – bezpośrednio do dyspozycji mieszkańców, dbającego o wszystkie lokalne sprawy.

Nasz program zawiera wiele takich konkretnych celów. Pokażemy, jak je osiągnąć i kto będzie za nie odpowiadał.

Proszę o Wasz głos dla Gdańska
W tych wyborach najważniejszy jest nasz Gdańsk i jego przyszłość. Czy będzie się Wam, mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, żyło lepiej, czy może przez kolejne lata staniemy w miejscu, bo ważniejsze będą partyjne wojenki? Liczy się to, co już osiągnęliśmy, wiemy też, co rozwijać i co musimy poprawić. Błędów nie popełniają tylko ci, którzy nic nie robią i to właśnie oni najczęściej wytykają błędy tym, którzy ciężko pracują. Każdy zna choć jednego smerfa marudę.

Drogie gdańszczanki, drodzy gdańszczanie, proszę o Wasz głos dla Gdańska, o głosowanie na WSZYSTKO DLA GDAŃSKA! Mamy ambitny i konkretny plan zmian, a nie puste gadanie o zmianie! Razem uczynimy nasze kochane miasto jeszcze lepszym miejscem do życia dla każdej gdańszczanki i każdego gdańszczanina w każdej dzielnicy. Ktoś wątpi? Nie da się? O EURO 2012 w Gdańsku, o gdańskich basenach i nowych szkołach, o nowych drogach i ulicach, o tunelu pod Wisłą, o ścieżkach rowerowych, nawodnych szlakach i tysiącach innych osiągnięć niedowiarkowie też tak mówili. A przecież daliśmy radę! Bo co najlepsze – wszystko dla Gdańska!