Głosy poparcia | Wszystko dla Gdańska

Popieram Aleksandrę Dulkiewicz

Piotr Adamowicz, dziennikarz
– Aleksandra Dulkiewicz przez ostatnie lata dała się poznać jako zdolna, energiczna, ambitna i rzetelna osoba. Systematycznie uczyła się samorządowego fachu i zdobywała wszechstronne doświadczenie zawodowe. W ostatnich tygodniach jej postawa – pełna empatii, otwartości na drugiego człowieka, a jednocześnie nieustępliwa, gdy chodzi o wartości – jest bardzo dobrą prognozą na przyszłość. Głosujmy na Olę!

Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej
– Poznałem Aleksandrę, gdy miała 15 lat. Przedstawił mi ją jej tata, mój kolega, który był działaczem Ruchu Młodej Polski. Do środowiska Młodych Konserwatystów, którego byłem wówczas liderem, przystąpiła, gdy miała ok. 17 lat. W swoim pokoleniu szybko stała się liderką, choć była najmłodsza. Koledzy nadali jej ksywkę „pani dyrektor”. Ma silny kręgosłup moralny i odwagę osiągania wyznaczonych sobie celów. Będzie dobrym, samodzielnie myślącym prezydentem Gdańska. Ma mój głos.

Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu
– Głosuję na prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, która zna Gdańsk i potrzeby jego mieszkańców. Jej kompetencje są gwarantem rozwoju naszego miasta.

prof. Stefan Chwin, pisarz
– Będę głosował w wyborach na prezydenta miasta Gdańska na panią Aleksandrę Dulkiewicz. Jestem przekonany, że będzie rządziła Gdańskiem mądrze, odważnie, odpowiedzialnie, szanując wszystkich jego mieszkańców – bez względu na wyznawane poglądy, bez lęku przed odmiennością – że będzie kontynuowała strategię prezydenta Pawła Adamowicza, który zmieniał Gdańsk w miasto wolności i solidarności, piękne, tolerancyjne, otwarte na Europę, samorządne i obywatelskie. Wierzę, że jeżeli zagłosujemy na panią Dulkiewicz, Gdańsk pozostanie w dobrych rękach.

Władysław Frasyniuk, dawny opozycjonista
– Sam bym oddał głos na Aleksandrę Dulkiewicz. Po pierwsze obowiązuje zasada, że uczeń przerasta mistrza. Przerosnąć Pawła Adamowicza to dla mieszkańców Gdańska nieprawdopodobna szansa. Po drugie jest kobietą, ciepłą, ale skrupulatną, pracowitą. Dla wyborców to ważny sygnał, bo żeby odnieść sukces jak Paweł Adamowicz czy inny mężczyzna na tym stanowisku, musi pracować dwa razy ciężej. Nic nie robi nam wyborcom tak dobrze, jak ciężko pracujący prezydent. Po trzecie dlatego, że jest osobą mądrą, gotową do dialogu i pełną uniwersalnych wartości i zasad, które – patrzę z zazdrością – mają ludzie z Gdańska, żeby rozmawiać, a nie kłócić się, szukać porozumienia, wspólnie rozwiązywać sprawy, a nie zdobywać wrogów.

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu
– Aleksandra wychowała się w domu opozycyjnym, gdzie panował duch wolności, tak charakterystyczny dla Gdańska. Jej atutem jest wszechstronne wykształcenie. Przeszła wszystkie szczeble drogi samorządowej, zaczynała jako asystentka prezydenta, była m.in. pierwszym pełnomocnikiem ds. Euro 2012, radną miejską, a potem wiceprezydentem. To osoba bardzo bezpośrednia, ciepła w kontaktach i w wieku najlepszym do działania.

Ewa Kowalska, założycielka portalu internetowego iBedeker
– Olę znam niemal 20 lat. Zawsze była aktywna, ma naturalne cechy przywódcze, nie boi się wyzwań, jest stanowcza, a jednocześnie emanuje z niej ciepło. Posługuje się językiem pokoju, a nie wojny. W męskim świecie polityki zachowuje kobiecość. Mam wrażenie, że panowie prezydenci lubią ją i szanują, a to dobrze rokuje dla przyszłości Gdańska.

Patrycja Krzymińska, inicjatorka zbiórek do ostatniej puszki prezydenta Pawła Adamowicza i na rzecz ECS
– Ludzie dobrych serc powinni trzymać się razem. Z czystym sercem oddałabym swój głos na panią Aleksandrę.

prof. Joanna Muszkowska-Penson, lekarka, honorowy obywatel Gdańska
– Aleksandra Dulkiewicz zna się na polityce, obserwuję ją od dawna. Jest pracowita, szlachetna i bardzo zaradna. Stanęła za sterami miasta i w tym trudnym czasie stała się inspiracją dla wielu, nie tylko kobiet. Dla mnie osobiście to osoba, której można ufać. I ja jej ufam.

prof. Cezary Obracht-Prondzyński, prezes Instytutu Kaszubskiego
– Aleksandra Dulkiewicz potrafi się uczyć i słucha opinii, a to bardzo ważne cechy, bo wielu nowych rzeczy będzie musiała się nauczyć. Łączy kompetencję związaną ze sferą gospodarczą, była przecież wiceprezydentem ds. gospodarczych, z wrażliwością społeczną, co dziś bardzo ważne. I komunikuje się z innymi ludźmi, nie odstraszając czy obrażając, a tego oczekujemy od lidera, który nawet jeśli podejmuje trudne decyzje, to ku czemuś, a nie przeciw komuś.

prof. Małgorzata Omilanowska, historyczka sztuki
– Warto oddać głos na Aleksandrę Dulkiewicz. Jest młoda, a już ma ogromne doświadczenie polityczne i samorządowe. Zna Gdańsk jak własną kieszeń, wie, czego potrzebuje miasto i jego mieszkańcy. Już udowodniła, że łączy stanowczość i zdecydowanie z ogromną kulturą osobistą, godnością i powściągliwością słowa. I, co dla mnie bardzo ważne, rozumie znaczenie kultury w tworzeniu wspólnoty.

Aneta Plotzka, Weronika Kmak, Anna Domżalska, Paulina Łapińska – piłkarki nożne Akademii Piłkarskiej LG
– Jako piłkarki jesteśmy bardzo szczęśliwe, że kobieta zajmuje tak ważne stanowisko we władzach miasta. Co więcej, Aleksandra Dulkiewicz jest kandydatką na prezydenta naszego miasta i jest to dla nas powód do dumy, wiemy bowiem, że Urząd Miasta Gdańska wspomaga na co dzień naszą drużynę i angażuje się we wspieranie sportu. Jesteśmy pewne, że kiedy pani Aleksandra zostanie prezydentem, będziemy mogły liczyć również na jej wsparcie.

prof. dr hab. Wojciech Przybylski, były rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu
– Będę głosował na Aleksandrę Dulkiewicz i zachęcam wszystkich, by też oddali na nią swój głos. Jest naturalną następczynią i kontynuatorką idei Pawła Adamowicza. Mimo młodego wieku to doświadczony samorządowiec. Wie doskonale, jak działa Urząd Miejski w Gdańsku i nie będzie musiała się go uczyć. Jest osobą wiarygodną, która sprawdziła się w wielu trudnych sytuacjach. I co ważne dla mojego środowiska – dobrze rozumie problemy gdańskiego sportu oraz wspiera wszystkie dyscypliny sportowe, które promują miasto Gdańsk.

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego
– Wszyscy jesteśmy zgodni: za sprawą wizji, konsekwentnej pracy oraz zdolności przywódczych Pawła Adamowicza Gdańsk – stolica Pomorza – stał się w ciągu ostatnich dwudziestu lat prawdziwie europejską metropolią. Miastem nowoczesnym, otwartym, przyjaznym mieszkańcom i gościom, dobrym miejscem do życia. Ale te zmiany, ten proces nie jest zakończony. Musi trwać. Dlatego jestem przekonany, że dotychczasowi współpracownicy prezydenta Adamowicza powinni kontynuować jego misję. A Aleksandra Dulkiewicz dała się poznać – najpierw jako radna Gdańska, potem zastępca prezydenta Adamowicza, a wreszcie w trudnych dniach po śmierci swojego szefa – jako osoba niezwykle kompetentna, zdecydowana i rzeczowa. Jeśli mam w pamięci dewizę Gdańska: „Odważnie i z rozwagą”, to nie ma osoby, która pasuje do tej dewizy lepiej niż ona.

dr Anna Strzałkowska, Gdańska Rada ds. Równego Traktowania
– Aleksandra ma w sobie gen solidarnego i wolnego Gdańska, Gdańska dla wszystkich, takiego, jakiego chciał prezydent Paweł Adamowicz. Znamy ją od wielu lat. Jest kobietą o niezwykłej wrażliwości i otwartości na ludzi. Mimo że prezydenta z nami już nie ma, została drużyna, którą razem stworzyli. Może liczyć na nasze wsparcie!

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni
– Popieram Aleksandrę Dulkiewicz – mądrą, silną, doświadczoną i odpowiedzialną kobietę, która nie tylko podoła dziedzictwu poprzednika, ale i – jestem tego pewien – odciśnie własne, godne podziwu piętno na swoim Gdańsku. Z entuzjazmem będę współpracował z taką osobą.